Załoga LOTTO Team zwycięża w 17. Rajdzie Warmińskim

Rajd Warmiński 2014Po emocjonującej walce Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja zakończyli rywalizację w Rajdzie Warmińskim na najwyższym stopniu podium, wyprzedzając załogę Staniszewski/Boba o 7,9 sek. Był to ostatni etap przygotowań Hołka do startu w Lotos 71. Rajdzie Polski. Od najbliższego czwartku w Mikołajkach rozpocznie się ostra walka w polskiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata.

Już w  piątkowym prologu na stadionie miejskim w Olsztynie Hołowczyc zaprezentował wyśmienitą formę, co zwiastowało zaciętą rywalizację na sobotnich odcinkach specjalnych rozgrywanych w okolicach Olsztyna. Po zaledwie 20 km teście w piątkowe przedpołudnie Hołowczyc zasiadł za kierownicą zupełnie nowego dla niego auta Forda Fiesty WRC.  Od pierwszych oesowych kilometrów widać było, że kierowca szybko znajduje porozumienie ze swoją maszyną. Początkowo bardzo ostre tempo narzucił Olsztynianin Zbyszek Staniszewski (Peugeot S 2000), po sześciu odcinkach specjalnych Hołowczyc ustępował mu o 5,7 sekundy. W ostatnich dwóch pętlach rajdu duet Lotto Team Hołowczyc/Kurzeja zdecydowanie przyśpieszył, wygrał wszystkie pięć oesów i wyprzedził rywali w sumie o 7,9 s.

„Rajd Warmiński, jak zawsze, dostarczył wielu emocji. Walka ze Zbyszkiem Staniszewskim trwała do samego końca i trzeba przyznać, że wyciągnął ze swojego Peugeota S2000 wszystko, co można było. Cieszę się, że ta nasza olsztyńska rywalizacja pozwoliła nam na odpowiednie podkręcenie tempa przed Rajdem Polski. Trochę poznałem zupełnie nowy dla mnie samochód i z każdym kilometrem coraz lepiej dogadywaliśmy się. Myślę, że kilka ostatnich oesów przejechaliśmy z Łukaszem całkiem przyzwoitym tempem, które pozwoliło nam wyprzedzić Zbyszka i Bartka. W przyszły weekend czeka nas ostra walka podczas Rajdu Polski. Mam nadzieję, że udam Nam się zachować równe, szybkie tempo i uzyskać przyzwoity wynik” – powiedział na mecie Krzysztof Hołowczyc.

 

WYNIKI  - KLASA GOŚĆ

1. Krzysztof Hołowczyc/Łukasz Kurzeja - Ford Fiesta RS WRC 27.56,7
2. Zbigniew Staniszewski/Bartłomiej Boba - Peugeot 207 S2000 +7,9
3. Rashid al-Ketbi/Karina Hepperle - Ford Fiesta R5 +1.31,1
4. Krzysztof Predko/Sebastian Sadowski - Subaru Impreza WRX STI +1.36,8
5. Hubert Ptaszek/Kamil Kozdroń - Ford Fiesta S2000 +1.41,5
6. Jacek Woszuk/Wojciech Brejlak - Subaru Impreza WRX STI +2.47,4
7. Juliusz Sochoń/Zbigniew Gruszka - Mitsubishi Lancer Evo IX +4.20,7

 

Galeria zdjęć

  • Rajd Warmiński 2014
  • Rajd Warmiński 2014
  • Rajd Warmiński 2014